Ważne!
  • KAHA 2022

    Sprawozdanie ze spotkania w 2022 roku

XIX spotkanie KAHy - 3-4 października 2020

Spotkania » XIX spotkanie KAHy - 3-4 października 2020

Takiej KAH-y jescze nie było - po dłuższej debacie postanowiłyśmy nie narażać nas na podróże i liczne kontakty, ale ponieważ bardzo chciałyśmy się spotkać, więc organizatorki zaproponowały hybrydową wersję spotkania.

I tak KAHa zaczęła się już w czwartek 1 października testowym spotkaniem, którego celem było opanowanie platformy do zdalnych spotkań Google Meet.
Dzięki temu w sobotę 3 października całkiem sprawnie poszło nam dołączenie do spotkania w wyznaczonych przez organizatorki godzinach. Tradycyjne przedstawienie się połączyłyśmy z krótkim opowiedzeniem jak sobie radzimy w czasach pandemii i izolacji

 Kolejnym punktem programu sobotniego była prezentacja Piotra Wysockiego dotycząca trendów społecznych w czasie pandemii. Zarówno sama prezentacja jak i bardzo szczegółowe omówienie badań dotyczących tego co wzrasa a co marnieje w tych trudnych czasach były bardzo ciekawe choć wnioski trudno nazwać optymistycznymi.

 


Po południu spotkałyśmy się wirtualnie z hm Dominiką Romanowicz, która w grudniu b.r. zakończy swoją drugą kadencję Naczelniczki Harcerek ZHR. Opowiedziała nam o aktualnej sytuacji i o problemach jakie zaobserwowała w związku z pandemią i nie tylko.


W sobotni wieczór odbyły się spotkanie bezpośrednie - kilkuosobowe kolacje w naszych domach, w różnych miastach, z zaproszonymi KAH-nami:

 W niedzielę tradycyjnie byłyśmy na mszy św. w kościele św. Marcina w Warszawie za poległe i zmarłe harcerki - tym razem w mniejszym, tylko warszawskim gronie. Po mszy również w małym gronie wstąpiliśmy na kawę na Starym Mieście.Również w Gdyni odbyła się msza za poległe i zmarłe harcerki, w której uczestniczyły KAHny. Również po spotkaniu wybrałyśmy się na kawę.Inaczej niż zwykle nasze spotkanie online miało jeszcze dwa punkty programu w niedzielę po południu. Najpierw wysłuchałyśmy i obejrzałyśmy przepiękną prezentację pani Urszuli Król, historyka sztuki, kustosz w Muzeum Narodowym w Warszawie, współautorki części edukacyjnej dla francuskiej oraz polskiej wersji wystawy „Polska. Siła obrazu” przygotowanej specjalnie dla paryskiego Muzeum w Luwrze. Pani Urszula nie tylko pokazała nam sporą część obrazów wystawianych w Luwrze, ale też bardzo ciekawie opowiedziała nam o założeniach wystawy, okolicznościach powstania każdego obrazu, jego tematyce i symbolice, a w niektórych przypadkach zwróciła naszą uwagę na szczegóły, które nam dotychczas umykały.Na koniec jeszcze porozmawiałyśmy nie tylko o planach na przyszły rok, ale ustaliłyśmy, że korzystając z możliwości jakie daje internet, bedziemy się spotykały częściej, co miesiąc. Najbliższe spotkanie na początku listopada będzie poświęcone temu co wiadomo na temat wirusa COVID-19. Konkretne informacje o terminie spotkania zamieścimy tu nieco pod koniec października.
W wyniku dyskusji zdecydowałyśmy, że wstępnie tematykę spotkania planowaną na ten rok przenosimy na następną KAHę, ale w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną ostateczną decyzję podejmiemy za pół roku.

Do zobaczenia za... miesiąc :)

CZUWAJ!